Share
Goto down
Počet príspevkov : 429
Zobrazit informácie o autorovi

Sme zavalení informáciami a IQ nám padá. Hlúpneme, hovorí na rovinu psychiater Péter Hunčík

za Po 10 september 2018 - 22:36
"Základné veci v medziľudskej komunikácii už nepoužívame. Napríklad držať kontakt pri aktívnom počúvaní, dívať sa tomu druhému do očí," reagoval psychiater Péter Hunčík v HNtelevízii na otázku, ako technológie a sociálne siete ovplyvňujú medziľudské vzťahy.

Je podľa neho jednoznačné, že ľudia hlúpnu. "Veľký výskum vlani dokončený svedčí o tom, že v desaťročným intervaloch o sedem stupníc sa nám znižuje IQ," vyhlásil. "Celkom evidentne," dodal.

Ak sa človek uspokojí s jednoduchou prezentáciou informácií, stratí podľa Hunčíka veľmi veľa. "Stratí, by som povedal, kontakt s realitou a preradí sa do tej spodnej skupiny ľudstva, ktorá bude riadená. Nebude mať už svoj vlastný život alebo osud vo vlastných rukách, ale budú ho riadiť z vyšších postov," povedal.

Na vyšších postoch sú podľa neho ľudia, "ktorí majú na to schopnosti, nie sú až tak komfortní, majú aj odvahu sa pustiť do tých problematických situácií."

Celý rozhovor s Péterom Hunčíkom si pozrite vo videu vyššie.
https://slovensko.hnonline.sk/vybrane-tagy/21405-pocasie
Admin
Počet príspevkov : 222

Re: Sme zavalení informáciami a IQ nám padá. Hlúpneme, hovorí na rovinu psychiater Péter Hunčík

za Ut 11 september 2018 - 0:39
Ten psychiater má pravdu. Preto každý z nás by mal psychiatra aspoň raz za život navštíviť a nechať si vykonať aspoň základný test. Ja som to už urobil.

Re: Sme zavalení informáciami a IQ nám padá. Hlúpneme, hovorí na rovinu psychiater Péter Hunčík

za Ut 11 september 2018 - 1:49
tu je spravny link https://slovensko.hnonline.sk/1786218-sme-zavaleni-informaciami-a-iq-nam-pada-hlupneme-hovori-na-rovinu-psychiater-peter-huncik

vydrzala som ho pocuvat do polovice, viac sa nedalo. v niecom ma aj pravdu, ale podla mna aj dost prehana . detto. to hlupnutie skor spociva , nie v mnozsve infa ktore by clovek nedokazal selektovat, aj ked aj to moze byt. problem je ze vsetko je na googl

za Ut 11 september 2018 - 19:00
zlate flower
Sponsored content

Návrat hore
Similar topics
Povolenie tohoto fóra: