Share
Goto down
Počet príspevkov : 429
Zobrazit informácie o autorovi

Btw

za Pi 28 september 2018 - 16:04
nasla som moje skice, ktore som este pred par rokmi kreslila v Parizi . (Ano ja) ak sa tu prezentuje aspon pät ludi so svojim hobby , vystavim ich sem verejne Smile
(ak nie, ak sa nenajde kto sem tiez zverejni, aj tak dobre hihi)
Počet príspevkov : 16

Re: Btw

za Ne 14 október 2018 - 22:00
Na tie škice som zvedavý, lebo napr. (zase) Jung, pomocou kresieb pacientov určoval diagnózu. (neboj, ja to nedokážem)

Nebude stačiť ak sa jeden (ja) odprezentujem piatimi záľubami?

1. Moja profesia mi je v súčasnosti záľubou v riešení porúch stavieb.
2. Stolárske remeslo - užitkové výrobky z dreva.
3. Vysoké Tatry turistika (dokiaľ ma tam nešľahne).
4. Lyžovačka (pokiaľ sa nezabijem).
5. Štúdium vedeckého dokazovania existencie Boha.
Very Happy
A ešte záhradníctvo, vinohradníctvo, hubárčina, atď.....

za Ne 14 október 2018 - 22:34
hehe neviem aku diagnozu by mi jung urcil zo sacre coeur alebo z tour eiffel et pont alexender III Smile

za Ne 14 október 2018 - 22:37
este si to rozmyslim hahaha inak kntsz nechala som tiodkaz v rubr. len pre prihlasenych ohladom bezaka Smile
Počet príspevkov : 16

za Ne 14 október 2018 - 23:22
Stojí to za citát z knihy Duša moderného človeka, kde Jung rozdeľuje svojich pacientov podľa pôsobenia ich kresieb na dve základné skupiny: "Neurotické a schyzofrénní". 
V prvej skupine nachádza v ich obrazoch citové ladenie a druhá skupina dáva najavo svoju "citovou cizotu".
Citujem:
 "Obraz necháva chladným nebo působí děsivě pro svou paradoxní, citově rušivou, děsnou nebo groteskní bezohlednost vůči tomu, kdo se na nej dívá. K této skupině patří Picasso."   
Dalo by sa z toho usudzovať, že kto kreslí už nemá šancu byť normálny, ale tak to nie je - v tejto kapitole pojednáva o Picassovi a všeobecne iba o kresbách pacientov, nie iných - zdravých.
Takže neboj...... sunny

za Po 15 október 2018 - 0:40
mozno picassove modre obdobie ma nadych odcudzenosti, inak on bol v skutocnosti velky excentrik. ja osobne neinklinujem k umeniu, len si chcem vsetko vyskusat. keby som napisala knihu a bol by z nej bestseller urcite by som nesla pisat dalsiu.
Sponsored content

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra: